top of page

Gala 5-lecia portalu Poland Daily 24

Anglojęzyczny portal Poland Daily 24 powstał w listopadzie 2018r. z inicjatywy środowiska Strefy Wolnego Słowa (do której należy między innymi Telewizja Republika). To niepowtarzalny format w polskiej przestrzeni medialnej, jako że z treściami o Polsce i pisanymi w duchu polskim, trafia dzięki anglojęzycznej formie do osób zainteresowanych naszym krajem z całego świata.
W dziale News na stronie PolandDaily.com pojawiają się bieżące informacje, na portalu są też sekcje dotyczące kultury i historii, gospodarki oraz wydarzeniach kulturalnych i społecznych związanych z Polską. Z kolei w dziale Youtubers on Poland prezentowane będą treści od blogerów i innych internautów dotyczące naszego kraju.


W czwartek 21 kwietnia 2023r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji przypadającej w tym roku 5 rocznicy powstania portalu, który głosi prawdę o Polsce.

Prezes spółki wydającej portal – Tomasz Sakiewicz, wskazywał, że absolutnie kluczowe jest, aby opowieść o Polsce, która zostanie zaniesiona w świat, konstruowali Polacy, opierając się na historycznej prawdzie i promowaniu wartości, które nam zawsze przyświecały jak wolność czy solidarność.


Podczas wydarzenia, uświetnionego przyjemną muzyką, wręczono również nagrody Laurus Poloniae za pielęgnowanie pamięci historycznej, troskę o dobre imię naszej Ojczyzny i rzetelne jej opisywanie, tak wewnątrz naszego kraju, jak również na zewnątrz. Statuetki powędrowały do: wiceministra spraw zagranicznych i współautora raportu dot. strat wojennych Polski w trakcie II wojny światowej Arkadiusza Mularczyka; małżeństwa Państwa Stańczaków (kustoszy w Instytucie Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) oraz do Lasów Państwowych, w imieniu których występował rzecznik instytucji Michał Gzowski.

Prawda to zgodność myśli z rzeczywistością – tę myśl Arystotelesa przypomniano również na zakończenie gali, sytuując ją jako motto w codziennej działalności portalu.

Comments


bottom of page