top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Gala „Wartości i Wrażliwości”

W czwartkowy wieczór 14 września 2023r. w warszawskim teatrze Palladium odbyła się wyjątkowa gala – „Wartości i Wrażliwości”, organizowana przez Strefę Wolnego Słowa. To grupa niezależnych mediów, zrzeszająca między innymi Telewizję Republika, portal Niezależna.pl oraz „Gazetę Polską”.Podczas uroczystości redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz zaprezentował jesienną ramówkę stacji oraz podziękował za trzykrotny wzrost liczby widzów przez ostatni rok. Następnie wręczono nagrody w trzech kategoriach.

Nagrodę Wartości otrzymało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. To wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe działania na rzecz dobra wspólnego, które przyczyniają się do poprawy jakości życia, środowiska, a także rozwoju nauki i kultury. Nagroda honoruje osoby, które swoją postawą stanowią przykład dla innych i aktywnie promują pozytywne wartości w społeczeństwie.

Nagrodę Wrażliwości wręczono Fundacji Kapucyńskiej. Laur ten przyznawany jest za wyjątkową empatię oraz troskę. Nagroda skierowana jest dla tych, którzy wykazują szczególną wrażliwość na potrzeby innych i podejmują działania mające na celu pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Szczególnym odznaczeniem – Nagrodą Wartości i Wrażliwości, uhonorowano Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka za niestrudzoną służbę na rzecz potrzebujących wsparcia dzieci i młodzież.Najpiękniejszym elementem gali był wspaniały koncert Haliny Frąckowiak, która obchodzi w tym roku 60-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji w uznaniu wielkich zasług dla polskiej kultury oraz niebywałego kunsztu i talentu piosenkarki, prof. Piotr Gliński wręczył Halinie Frąckowiak złoty medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

- Jest pani artystką kompletną, wyróżniająca się wokalistką popowa i rockową, kompozytorką, autorką tekstów, ale przede wszystkim charyzmatyczną osobowością sceniczną, która stała się ikoną polskiej piosenki – powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego, wręczając artystce odznaczenie.

Odbierając najwyższe resortowe odznaczenie wzruszona Halina Frąckowiak powiedziała, że „najpiękniejsze są te dary, o które nie prosimy, a one przychodzą”.

Przy wielkim aplauzie zgromadzonej publiczności Halina Frąckowiak wykonała swe największe utwory jak "Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz proszę", "Serca gwiazd", "Mały Elf", "Tin Pan Alley" czy "Papierowy księżyc". Występ fenomenalnej polskiej gwiazdy zakończyły owacje na stojąco.bottom of page