top of page

Gdzie koguty pod Warszawą? Czyli o „Wiosce pod Kogutem”


"Wioska pod Kogutem" to gospodarstwo agroturystyczne w Górze Kalwarii (k. Zalesia Górnego), którego jedną z najciekawszych atrakcji jest między innymi Mini Zoo. Na jego terenie możemy zobaczyć głównie zwierzęta gospodarskie, np. kury, kaczki, gęsi, kucyki, króliki etc. Nie zabraknie również, oczywiście, tytułowego koguta.


Sezon wiosenny trwa a niedługo rozpocznie się okres majówkowy. To świetny moment, aby zażyć świeżego powietrza, poobcować z fauną i florą oraz wyciszyć się patrząc na zieleń.


Takie propozycje oferuje zwiedzającym „Wioska pod Kogutem”, położona w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to doskonałe miejsce, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Większość dzieci uwielbia obcować ze zwierzętami i nie od dziś wiadomo, że wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój naszych pociech.


Mini Zoo to jednak nie wszystkie atrakcje, które zapewnia to miejsce. Co roku ośrodek przygotowuje bogatą ofertę kolonii i pakiety dla rodzin z dziećmi. W najbliższym czasie przewidziano również propozycje majówkowe – w kilkudniowym programie m.in. ognisko z kiełbaskami, karmienie zwierząt, warsztaty wyrabiania masła, mielenie ziarna w żarnach, przejażdżka kucykiem czy zwiedzanie skansenu maszyn.


Warto również wspomnieć, że teren wokół ośrodka gastronomiczno-wypoczynkowego jest urządzony w taki sposób, że stoły z krzesłami znajdują się wokół placyków zabaw i piaskownic, co daje możliwość relaksu dorosłym, którzy mogą jednocześnie spokojnie obserwować swoje pociechy.


„Wioska pod Kogutem” oferuje także możliwość skorzystania z „dmuchańców-skakańców” (za dodatkową opłatą), spacery po Chojnowskim Parku Krajobrazowym, Slackline, Boisko do bulle etc.

bottom of page