top of page

Gigantyczne korki na Puławskiej


Niedługo po otwarciu drogi S7 na odcinku Warszawa Lotnisko — Lesznowola, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął decyzję o przekształceniu jednego z trzech pasów jezdni na ul. Puławskiej w buspas. Problem w tym, że autobusy w tej części miasta kursują dosyć rzadko a skumulowany ruch samochodów osobowych sprawił, że tworzą się ogromne korki. Wściekli mieszkańcy informują, iż trasy, które pokonywali dotychczas w około 20 minut, dziś zajmują im godzinę.


Mieszkańcy osiedla Zielony Ursynów przygotowali petycję, w której apelują o to, by buspas działał jedynie w dni powszednie (poniedziałek — piątek) w godzinach najintensywniejszego szczytu, tj. 7-9 oraz 15-18. Obecnie wydzielony pas dla pojazdów komunikacji publicznej funkcjonuje przez pełne 24 godziny siedem dni w tygodniu.


- Mam wrażenie, że jest to kolejny element celowej polityki ratusza mającej zniechęcać do korzystania transportu indywidualnego – komentuje miejski radny Maciej Binkowski (klub PiS), który wskazuje na liczne komplikacje i zaburzenie płynności ruchu. Wiceprzewodniczący komisji Infrastruktury i Inwestycji w Radzie Miasta Warszawy przypomina również niezrealizowaną zapowiedź Rafała Trzaskowskiego o połączeniu Warszawy z Piasecznem Szybką Koleją Miejską, co stanowiłoby remedium na komunikacyjne problemy Ursynowa.


Nierozsądna decyzja o uruchomieniu buspasu na ten moment oznacza dłuższe i uciążliwe korki, większe zanieczyszczenie powietrza w obrębie Ursynowa i uzasadnioną złość lokalnych mieszkańców, którzy nie zamierzają składać broni – będą walczyć o cofnięcie błędnej w ich mniemaniu decyzji.

bottom of page