top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Gmina Sońsk dołącza do rządowego budownictwa społecznego

Gmina Sońsk z powiatu ciechanowskiego dołącza do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Północne Mazowsze. Decyzję podczas sesji Rady Gminy 16 czerwca 2023r. ogłosił wójt Jarosław Muchowski. Jednocześnie gmina Sońsk otrzymała od prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusza Urbana symboliczny czek na kwotę 3 000 000 zł. To wstępne finansowanie, które z rządowych środków otrzymuje każdy samorząd, przystępujący do programu tanich mieszkań na wynajem.Mieszkania w gm. Sońsk będą przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. Koszt budowy budynku to 22 mln zł.

- Program rządowy jest skierowany szczególnie do mniejszych gmin, które często nie mają takich środków w budżecie, by budować tańsze mieszkania dla zainteresowanych mieszkańców – tłumaczył prezes KZN.

- Mamy nadzieję, że w przyszłym roku rozpoczniemy prace budowlane, które potrwają około roku. Obiekt będzie nowoczesny, o standardach niskoemisyjnych. Przewidujemy 45 lokali o powierzchni około 50- 55 m2, komfort będzie zapewniony – przekonywał wójt Muchowski.

Pierwsze klucze trafią do mieszkańców Sońska i okolic na początku 2025r.

Comments


bottom of page