top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Gościnny występ „Mazowsza”

W sobotę 26 sierpnia 2023r. w gminie Margonin (pow. chodzieski w Wielkopolsce) zorganizowano wyjątkową imprezę dożynkową pod nazwą Święto Chleba i Regionu. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele św. Wojciecha o godzinie 13.00. Następnie orszak dożynkowy z pięknymi wieńcami przeszedł na teren stadionu miejskiego. Tam dokonano tradycyjnych obrzędów chleba, poświęcono zebrane plony i rozdzielono uzyskane w tym roku przez rolników dobra pomiędzy uczestników dożynek. O 15.30 blisko 130 wspaniałych artystów „Mazowsza” wykonało cudowny koncert, który zachwycił zgromadzonych. Nawet okresowe opady deszczu nie były w stanie pokrzyżować szyków muzykom i tancerzom z mazowieckiej ziemi. Wieczorem mieszkańcy gminy Margonin mogli bawić się również przy innym rodzaju muzyki, jako że dożynki zwieńczył występ zespołu disco polo „Top One”.

Sobotni pokaz był już drugą wizytą zespołu w Margoninie. Pierwsza miała miejsce dokładnie 5 lat temu w trakcie dożynek 26 sierpnia 2018 roku.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.

Comentários


bottom of page