top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Hale sportowe „Olimpia” w pow. ostrołęckim

Na początku roku minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił nowy rządowy program budowy 1000 przyszkolnych hal sportowych na symboliczne 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich (co miało miejsce w Paryżu w 1924r.). Inicjatywa wznoszenie hal sportowych o lekkiej konstrukcji uzyskała miano „Olimpii”.

Pierwsze nabory zostały właśnie rozstrzygnięte – szef resortu sportu podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą ponad 730 mln zł. Kilkadziesiąt obiektów powstanie już niebawem na Mazowszu, w tym 5 w powiecie ostrołęckim.

Samorządy, które otrzymają rządowe środki na hale OLIMPIA to:

- gmina Rzekuń – hala przy szkole w Drwęczy (dotacja: 2 620 000 zł)

- gmina Troszyn – hala przy szkole w Troszynie (2 120 000 zł)

- gmina Czerwin – hala przy szkole w Piskach (1 370 000 zł)

- gmina Olszewo-Borki – hala przy szkole w Antoniach (2 229 999 zł)

- gmina Czarnia – hala przy szkole w Czarni (dotacja: 2 800 000 zł).

- Ogromnie się cieszę, że aż pięć gmin z naszego powiatu ostrołęckiego skutecznie uzyskało dofinansowanie do budowy hal sportowych przy szkołach podstawowych. To jak do tej pory największy jednorazowy zastrzyk pieniędzy dla gmin powiatu ostrołęckiego, które będą budować nowoczesne hale sportowe dla uczniów szkół podstawowych – skomentował tę decyzję wiceminister sportu i turystyki oraz poseł z okręgu ostrołęckiego Arkadiusz Czartoryski.

Parlamentarzysta podziękował również za wsparcie lokalnym wójtom oraz zachęcał inne gminy do udziału w kolejnym naborze, który planowany jest na czerwiec.

- Program Olimpia to nowe otwarcie; dzięki niemu wynosimy dostępność sportowej infrastruktury w całej Polsce na zupełnie inny poziom – ocenił nowy program minister Kamil Bortniczuk, podkreślając, że to niemal przewrót kopernikański w dostępie do profesjonalnej infrastruktury sportowej w Polsce lokalnej.Comments


bottom of page