top of page

Jarmark św. Dominika i biały namiot


28 maja przy ulicy Dominikańskiej 2 w Warszawie rozpocznie się Jarmark św. Dominika – to niezwykłe wydarzenie organizowane przez zakon Dominikanów od ponad 20 lat. Będzie się działo!


Przygotowania do jarmarku rozpoczynają się na wiele tygodni przed eventem. Mimo, że tegoroczna edycja odbywa się w maju, wystawcy mieli możliwość zgłaszania swoich stoisk już w lutym. Jest również pole do popisu dla wolontariuszy i sponsorów – każdy znajdzie tu swoje miejsce, bo jarmark rokrocznie przyciąga tłumy.


Z przytupem i bez paździerza szykują Ojcowie mnóstwo atrakcji – a to wszystko dla przybywających i w imię św. Dominika. W poprzednich latach były, na przykład, występy braci Nowicjuszy.


Całe wydarzenie od strony marketingowej jest przygotowane tak profesjonalnie i ciekawie, że nie powstydziłby się go z pewnością bł. Maksymilian Kolbe, który uważał, że Kościół powinien być pionierem w wielu dziedzinach życia.


Są występy zakonników, koncert (w tym roku Brathanki, czyli „na folkowo”), wenta (stoisko z winylami i przeróżnymi skarbami dla koneserów), fanteria (zdobywanie losów od Ojców przebranych w jarmarkowe stroje), warsztaty, strefa dziecka itd.


Co ciekawe, Ojcowie zarezerwowali sobie również miejsce, w którym uczestnicy jarmarku będą mogli lepiej poznać specyfikę zakonu. W białym namiocie przy wspaniałej, dominikańskiej kawie będzie można pogawędzić z zakonnikami i podpytać o tajniki klasztoru czy, na przykład, o miesięcznik „W drodze”.


Można? Można.

bottom of page