top of page
  • Zdjęcie autoraS.Rosa

Josue oraz przyszły zawodnik Legii Warszawa nominowani do nagrody piłkarza sezonu

Sezon polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej biegnie ku koncowi. Jest to czas podsumowan, plebiscytów oraz nagród. Plebiscyt ten jest z nami już od wielu lat. Piłkarz sezonu zostanie wybrany w głosowaniu wszystkich zawodników 18 klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wraz z pozostałymi laureatami poznamy go w trakcie uroczystej Gali Ekstraklasy 29 maja.
Nominowanych do nagrody wyłoniła Kapituła Ekstraklasy, a wśród nich znajdują się: Josue (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Lech Poznań), Fran Tudor (Raków Częstochowa), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) oraz Marc Gual (Jagiellonia Białystok). Co ważne, ostatni z wymienionych piłkarzy od nowego sezony będzie reprezentował barwy Wojskowych.


Według bukmacherów zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w plebiscycie jest właśnie piłkarz Legii Warszawa. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1,50. Pomocnik klubu ze stolicy Polski może pochwalić się świetnymi statystykami (12 goli i 5 asyst w 30 meczach) i nie przypadkowe jest, że według wielu to właśnie on jest faworytem do zwycięstwa.


bottom of page