top of page

Już niedługo 19 nowych wozów dla OSP na Mazowszu

Zaktualizowano: 29 mar
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wręczyła w poniedziałek w Radomiu promesy dla 19 jednostek OSP z regionu radomskiego na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.


- Dlatego, że ta wasza praca jest nam bliska i jesteśmy za nią niezmiernie wdzięczni; żebyście mogli wykonywać ją efektywnie i przyciągać młodych ludzi, a w tym regionie szczególnie rozwijają się młodzieżowe straże – stwierdziła szefowa resortu klimatu i środowiska, tłumacząc motywy hojnego wsparcia OSP przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Anna Moskwa przypomniała również, że obecna władza w ubiegłym, trudnym z uwagi na kryzys energetyczny roku, obniżyła stawki za prąd czy gaz również dla ochotniczych straży.

Na inny aspekt nieocenionych działań strażaków zwrócił uwagę Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzej Bartkowiak.

- Staliśmy się elitą światową, jeśli chodzi o pożarnictwo i strażaków na świecie, i dzięki temu, że mamy taki sprzęt, i dzięki temu, że mamy braci druhów obok siebie, możemy dzielić się naszym ratownictwem z całym światem. I to czynimy - powiedział komendant główny PSP.


W roku 2023 do jednostek ochotniczej straży pożarnej w całej Polsce ma trafić w sumie 675 nowych pojazdów, z czego 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. "Statystycznie można powiedzieć, że każdego dnia dwa wozy trafią do obrońców naszych domów przed pożarami czy innymi zagrożeniami" - zauważył poseł PiS Marek Suski, dziękując strażakom za ich oddanie i fachowość.

bottom of page