top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Kierowca audi wjechał w procesję Bożego Ciała

W czwartek 8 czerwca Kierowca audi wjechał między osoby uczestniczące w procesji w święto Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie.

Portal haloursynow.pl zamieścił relację jednego z uczestników procesji, który podzielił się spostrzeżeniami z zajścia: "Czarne Audi A6 na wołomińskich numerach rejestracyjnych wjechało w ludzi podczas procesji Bożego Ciała na Ursynowie na wysokości ulicy Nugat. Nikomu poważne obrażenia nie zostały zadane, ale ludzie byli taranowani, w tym dzieci".

- Przez ułamek sekundy widziałem, jak samochód z segmentu D (klasy średniej) przeciskał się przez procesję. Doszło do tego przy drugim ołtarzu, około południa. Parafianie powiadomili o tym policję – poinformował natomiast ksiądz Tomasz Bieńkowski, wikary z parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego na ursynowskiej Wolicy, który uczestniczył w religijnym wydarzeniu.W kontekście narastającej od kilkunastu lat atmosfery szerokiej krytyki, a wręcz niechęci niektórych środowisk do Kościoła Katolickiego, autorka książek i publicystka Magdalena Nierabińska skomentowała na Twitterze: „Piłowanie katolików w praktyce: w tłum na procesji w jednej z parafii w Warszawie wjechał facet w aucie. Potrącił kilka osób, posiniaczył lusterkami. Każdy wiedział, ze ten krótki odcinek przez 20 minut będzie zamknięty. Ale król życia życzy sobie jechać. Teraz. Sprawa na policji”.

Stołeczna policja potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o incydencie. Jednak nie ustalono sprawcy ani osób poszkodowanych.

Comments


bottom of page