top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze na Mazowszu

Po posiedzeniu Rady Krajowej PO 16 sierpnia 2023r. lider partii Donald Tusk ogłosił liderów list do Sejmu we wszystkich 41 okręgach. Partyjne gremium zatwierdziło również wszystkich kandydatów KO do obu izb parlamentu – będą oni sukcesywnie przedstawiani w najbliższych dniach w poszczególnych regionach.W okręgu nr 16 z siedzibą w Płocku liderem będzie poseł i sekretarz PO Marcin Kierwiński. Za nim uplasują się poseł Elżbieta Gapińska oraz Adam Krzemiński – radny powiatu ciechanowskiego.

W okręgu nr 17 z siedzibą w Radomiu listę otworzy poseł i była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Za nią znajdą się poseł Konrad Frysztak oraz Marta Michalska-Wilk – zastępca prezydenta Radomia.

W okręgu nr 18 z siedzibą w Siedlcach „jedynkę” otrzymała poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz. Za nią uplasowali się poseł Czesław Mroczek oraz Danuta Domańska – działaczka PO z Węgrowca.

W stołecznym okręgu nr 19 listę otworzy oczywiście przewodniczący PO i były premier Donald Tusk, zaś dwójkę otrzyma poseł Urszula Zielińska z Partii Zieloni. Trzecie miejsce przypadnie poseł Aleksandrze Gajewskiej.

W podwarszawskim okręgu nr 20 liderem będzie poseł i rzecznik PO Jan Grabiec. Dwa niższe miejsca zajmą odpowiednio poseł Kinga Gajewska oraz poseł Maciej Lasek.

Wszystkie komitety wyborcze, które zamierzają startować w wyborach, muszą zarejestrować listy z wymaganymi podpisami do 6 września 2023r. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023r.

bottom of page