top of page

Kolejna wpadka PKP

Niedziela wielkanocna przyniosła podróżnym pociągu do Terespola nie lada niespodzianek. Jeden z pasażerów Mateusz Kaczmarek poinformował na Twitterze o pomyłce PKP. 9 kwietnia o godzinie 19.50 z Dworca Gdańskiego miał odjechać pociąg do Terespola, miasta na granicy z Białorusią. Z megafonu wydano komunikat, który miał poinformować podróżnych o peronie, z którego wspomniany pociąg odjedzie. A tam niespodzianka – pociąg do Budapesztu.Sytuację tę opisał Mateusz Kaczmarek na Twitterze, pytając PKP: "Ile osób dziś zamiast do pociągu o 19:50 do Terespola wsiadło do pociągu do Budapesztu który przez megafony ogłoszony został jako pociąg do Terespola? Kiedy zrobicie coś z błędnymi komunikatami głosowymi na dworcu Warszawa Gdańska?". 

W przypadku podróży międzynarodowych mamy do czynienia również z obcokrajowcami, którym odczytanie komunikatów w języku polskim może sprawić problem.

Polskie Koleje Państwowe postanowiły zareagować na wpis pasażera „Jest nam przykro z powodu tej sytuacji. Zapewniamy, że jako przewoźnik dokładamy starań, aby minimalizować możliwość wystąpienia błędów związanych z treścią komunikatów" - poinformowano.

Dworzec Warszawa Gdańska zmaga się z chaosem komunikacyjnym oraz problemami logistycznymi. Miejmy nadzieję, że wraz z końcem modernizacji torów, problemy znikną.

bottom of page