top of page

Kolejne zamknięcie metra 

W piątek rano zamknięto ruch metra linii M1 na odcinku Politechnika-Stokłosy. Z użytku zostały wyłączone stacje Ursynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie.

- Powodem utrudnień jest pozostawiony bagaż na stacji Wilanowska. Na miejscu działają policyjni pirotechnicy – poinformowała rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń.


Własny komunikat wydała również spółka Warszawski Transport Publiczny: „Z przyczyn technicznych linia metra M1 kursuje w pętlach Kabaty-Stokłosy-Kabaty oraz Młociny-Politechnika-Młociny. Zamkniętych zostało sześć stacji linii metra M1: Usynów, Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka i Pole Mokotowskie. Na odcinku Stokłosy-Politechnika-Stokłosy uruchomiono autobusową linię Z, która kursuje w obu kierunkach na trasie: Metro Politechnika-Waryńskiego-Batorego-Aleje Niepodległości - przejazd przez kraniec Metro Wilanowska (tylko w stronę Metro Stokłosy)-Wilanowska-Rolna-aleja Harcerzy Rzeczpospolitej-aleja KEN-Metro Stokłosy”.


Jak wynika z podanej informacji, dla pasażerów zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Zachęcano też warszawiaków do korzystania linii autobusowej 174 - na odcinku od Pola Mokotowskiego do Wilanowskiej, jak również wydłużono też trasę linii tramwajowej numer 33.


To kolejna w ostatnich dniach sytuacja wyłączenia z użytku stołecznego metra. W poniedziałek 12 grudnia 2022 wynikało to z dramatycznego zdarzenia - na stacji Racławicka po godzinie 17 mężczyzna zginął pod kołami kolejki. Natomiast w środę 14 grudnia 2022r. na stacji Dworzec Gdański na torowisko wpadła osoba, która na szczęście nie miała kontaktu z nadjeżdżającym pociągiem – skończyło się jedynie na niewielkich obrażeniach.


Oby tragiczny tydzień warszawskiego metra zakończył się spokojnym i bezpiecznym weekendem.

bottom of page