top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Kongres Świadków Jehowy

„Okazujcie cierpliwość” – pod takim hasłem w 19 miastach w całej Polsce w piątek 23 czerwca 2023r. rozpoczęły się lokalne kongresy Świadków Jehowy. Odbywają się w Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie, Zielonej Górze, Białymstoku, Lublinie, Poznaniu, Sosnowcu, Koszalinie, Zgorzelcu, Opolu, Toruniu, Lubinie, Kielcach, Kaliszu, Zgorzelcu i Płocku, natomiast największy, jak zazwyczaj, w Warszawie. Uczestnicy zgromadzeń zebrali się na stadionie Legii, wyrażając radość, że na całym świecie zaplanowano łącznie 6000 lokalnych kongresów, co stanowi rekord w dotychczasowej działalności ruchu.Do stolicy przyjechało około 13 000 Świadków Jehowy, głównie z Mazowsza. Program wydarzenia składa się z 50 części, które mają formę krótkich przemówień, wywiadów i materiałów filmowych. Materiały są jedocześnie przedstawiane w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.


- Wiele radości sprawia nam przebywanie w gronie współwyznawców! Tutaj na Stadionie Legii możemy wspólnie wielbić Boga, uczyć się stosować rady z Pisma Świętego w codziennym życiu i cieszyć się swoim towarzystwem – przywitał gości Dominik Perehuda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie mazowieckim.


Głównym punktem sobotniej części kongresu był chrzest przez całkowite zanurzenie w wodzie. Z tego sakramentu skorzystało 118 osób. Jeden z ochrzczonych, 38-letni Jarosław z Warszawy, który Biblię zaczął czytać, gdy przebywał w zakładzie karnym, stwierdził: „Gdy po 11 latach wyszedłem na wolność, rozpocząłem kurs biblijny ze Świadkami Jehowy. Moje życie całkowicie się zmieniło. Dziś jako trzeźwy narkoman prowadzę sensowne, satysfakcjonujące życie. Z natury byłem samotnikiem, ciężko mi było nawiązywać znajomości, ale dzięki zastosowaniu rad biblijnych stałem się radosną, otwartą osobą”.


Świadkowie Jehowy to budzący często kontrowersje związek wyznaniowy, który w Polsce zrzesza około 117 000 członków, zaś na świecie 8-9 milionów.

Comentários


bottom of page