top of page

Konkurs Ministra Cyfryzacji - do wygrania ponad 500 pracowni komputerowych.


Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych" adresowany do wszystkich szkół w Polsce. Jest o co powalczyć - pula nagród to ponad 500 mobilnych pracowni komputerowych.


Konkurs jest realizowany w trzech kategoriach wiekowych, a zadania konkursowe są zależne od etapu edukacyjnego i powinny być realizowany w grupach:


- Klasy 1-3: realizacja modułu kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowanie projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.

- Klasy 4-6: realizacja modułu kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowanie plakatu z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

- Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: realizacja modułu kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8) i wysłanie w zgłoszeniu hasła kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.


Istotne jest to, aby zadania były realizowane w grupach i wysłane terminowo, czyli do 30 czerwca 2023 r.


Każda szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie dla każdego z wyszczególnionych etapów edukacyjnych (klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe). Laureaci konkursu zostaną wyłonieni do 31 lipca 2023 r.


Udział w konkursie jest bezpłatny.

bottom of page