top of page

Kradli auta i sprzedawali je na części


Jak podaje Komenda Stołeczna Policji – po cztery zarzuty usłyszeli mężczyźni zatrzymani w związku z włamaniami do aut celem demontażu i sprzedaży skradzionych podzespołów. 28 i 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia.


Policjanci stołecznej samochodówki wspólnie z kolegami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową z Komendy Rejonowej Policji z Pragi Południe zatrzymali mężczyzn w Woli Rasztowskiej, którym postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów. To właśnie tam skradzione auta miały być demontowane na części. Tam również ujęto sprawców.


Do grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami aut na terenie Warszawy i okolic naprowadziła policję kradzież auta marki KIA EV6 z parkingu przy ul. Słomińskiego w Warszawie - w związku z incydentem ujęto podejrzanych, którzy już wcześniej "figurowali" w policyjnych rejestrach. Na wniosek prokuratury mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.


Mimo, że według danych Komendy Stołecznej Policji za rok 2022 kradzież aut w porównaniu z poprzednim rokiem spadła o ok. 10 procent - nadal zgłaszanych jest niemało przypadków kradzieży - w zeszłym roku odnotowano ich łącznie 2 578.


DV/ksp.policja.gov.pl

bottom of page