top of page

Laboratorium Przyszłości w każdej szkole na Targówku


Szkoły podstawowe na Targówku otrzymały łącznie 3 mln zł z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”, uruchomionego przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Środki zostały przeznaczone na doposażenie sal dydaktycznych, kółek zainteresowań czy pracowni przedmiotowych. Zakupiono drukarki 3D, inteligentne roboty, mikrokontrolery z sensorami, sprzęt do nagrań (mikrofony, kamery), okulary VR czy tablice multimedialne.

- Na Targówku zainteresowanie projektem było bardzo duże. Wszystkie szkoły z naszej dzielnicy złożyły projekty na dofinansowanie własnych zadań. Młodzież chce się uczyć i jest ciekawa nowoczesnych technologii. Przy okazji, w sposób bezpieczny uczymy młodych ludzi samodzielności i bezpiecznego posługiwania się urządzeniami technicznymi – stwierdził Jędrzej Kunowski, zastępca burmistrza dzielnicy Targówek – odpowiedzialny za oświatę.

W latach 2020-2023 na wszystkie działania w ramach programu “Laboratoria przyszłości” uzyskano 2.710.500 zł. W programie wzięło udział 16 szkól z Targówka.

- „Laboratoria Przyszłości” to projekt, gdzie każdy uczeń ma mieć dostęp do zestawu technologii i technik, które są zasobami interesującymi, ciekawymi. Każdy młody człowiek to nieoszlifowany diament, bez wsparcia nie rozwinie swojego potencjału – przekonywał na początku 2022r. Premier Mateusz Morawiecki.

Jak poinformował niedawno minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, łącznie na nowoczesny sprzęt przeznaczony dla polskich szkół, rząd wydał już ponad 1,2 mld zł a to nie koniec inwestycji w edukację przyszłości.

bottom of page