top of page
  • Zdjęcie autoraS.Rosa

Legia niepokonana od ponad roku na własnym stadionie!

Wojskowi mogą być zadowoleni z zakończenia sezonu w PKO Ekstraklasie. Zwycięstwo przy ul. Łazienkowskiej 3:1 pozwoliło zakończyć sezon z dobrymi nastrojami. Co ciekawe, Legioniści przedłużyli niesamowitą passę bowiem ostatni raz na własnym stadionie przegrali... ponad rok temu. Legia, będąca wtedy na 10 pozycji w tabeli Ekstraklasy, uległa Piastowi Gliwice, który swoją jedyną bramkę strzelił w 43 min. za sprawą Damiana Kądziora.
Ostatni mecz sezonu nie rozpoczął się po myśli drużyny ze stolicy Polski. W 6 min. bramkę dla gości strzelił Exposito. Legioniści zdołali jednak odwrócić meczu już w pierwszej połowie za sprawą Augustyniaka i Rosołka. Wynik meczu w 49 min. ustalił ponownie Augustyniak strzelając bramkę na 3-1 po asyście Josue. Wprawdzie do siatki po dośrodkowaniu Josue trafiał jeszcze Patryk Sokołowski, ale sędzia wskazał pozycję spaloną.


Legia kończy sezon na drugiej pozycji w tabeli wracając na podium po nieudanym sezonie 2021/2022. Śląsk Wrocław z kolei, mimo porażki, utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej kosztem Wisły Płock.


Do zobaczenia w kolejnym sezonie Ekstraklasy!

bottom of page