top of page

Lekcje muzealne w Żelazowej Woli


Lekcje zaoferowane przez NIFC to propozycja skierowana do przedszkoli, szkół powszechnych i artystycznych. I nie jest to tylko i wyłącznie pigułka teorii o biografii Szopena - w programie przewidziano również część praktyczną. Na uczestników czeka - na przykład - podjęcie próby kompozytorskiej.


Jak wiadomo, wybitny muzyk komponował już od najmłodszych lat. Warto zatem poznać nie tylko tajniki jego życia, ale również sposób, w jaki kreował swoją pasję muzyczną od dzieciństwa. Być może któryś z uczestników „połknie bakcyla” i zarazi się twórczym zapałem od najbardziej znanego "muzycznego" przedstawiciela nurtu romantyzmu?


W ofercie muzeum można znaleźć zajęcia skierowane do poszczególnych segmentów wiekowych - od przedszkola, szkoły podstawowej (I-III) i klas starszych po szkołę ponadpodstawową.


Przedszkolaki przekonają się, jak różnorodne mogą być fortepiany i co się kryje w ich wnętrzu. Stworzą również własną orkiestrę. Starsze dzieci poznają okoliczności życia i przyjaciół rodziny Szopenów. Przyjrzą się również kompozycjom, które tworzył mały Fryderyk i poznają tajniki zapisu muzycznego. Ci najstarsi przyjrzą się natomiast specyfice towianizmu oraz relacji Mickiewicza i Szopena.


Rezerwacji można dokonywać telefonicznie (+48 46 863 33 00) bądź mailowo: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl


Lekcje można wykopywać indywidualnie bądź grupowo.

Kommentare


bottom of page