top of page

Lewica chce likwidacji Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

Lewicowi radni ze wsparciem aktywistów miejskich wystosowali kontrowersyjną interpelację do prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Chcą przekształcenia Centrum Myśli Jana Pawła II w stolicy w instytucję… neutralną religijnie!
W ocenie radnych Agaty Diduszko-Zyglewskiej i radnego Marka Szolca "w kontekście stołecznej roli miasta, potrzeb i stylu życia jego mieszkańców, a także coraz bardziej wielokulturowej społeczności Warszawy stworzenie takiej instytucji miałoby ogromny sens dla budowania naszej wspólnej dobrej przyszłości".

Przyłączając się do prowadzonej od kilku dni przez część opozycji i niektóre prywatne media kampanii podważania autorytetu św. Jana Pawła II, lewicowi samorządowcy napisali: "wielu mieszkańców Warszawy refleksje Karola Wojtyły nie mają charakteru uniwersalnego zwłaszcza w kontekście podejścia do praw kobiet, praw osób LGBT, rodziny, przemocy seksualnej wobec dzieci".

Zdecydowanie w obronie postaci i dorobku wielkiego Papieża Polaka wystąpili radni z klubu PiS.

- To, że pani radna Diduszko czegoś chce, to moim zdaniem nie znaczy, że cokolwiek się stanie, biorąc pod uwagę, że są to tylko dwie osoby na 60 radnych Warszawy. Ale, jeżeli te poglądy uwłaczające osobie Jana Pawła II, by się rozprzestrzeniły w radzie, podejmiemy odpowiednie działania – stwierdził szef klubu PiS w Radzie Warszawy Dariusz Figura.

Radni rządzącej stolicą Koalicji Obywatelskiej jeszcze nie zabrali głosu w sprawie rugowania imienia św. Jana Pawła II z miejskiej przestrzeni publicznej.

bottom of page