top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Majówka w Warszawie - czy będzie drogo?

Eksperci portalu internetowego rankomat.pl jak co roku porównali średnie ceny noclegu w większości europejskich stolic. Brali pod uwagę dwie kategorie miejsc odpoczynku – trzygwiazdkowe hotele oraz prywatne kwatery, oferowane w serwisach ogłoszeniowych. Na szczęście nasza metropolia jest odrobinę tańsza od większości zachodnioeuropejskich stolic, choć droższa niż lokalizacje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Doba hotelowa dla dwóch dorosłych osób z wliczonym śniadaniem wyniesie w tę majówkę w stolicy Polski około 500 zł. To więcej niż u naszych sąsiadów bądź innych stolic środkowoeuropejskich. Przywołajmy kilka przykładów: Praga (485 zł), Budapeszt (396 zł), Wilno (397 zł), Helsinki (462 zł), Bukareszt (288 zł). Są jednak dalsze, często nadzwyczaj popularne kierunki, gdzie można liczyć na tańszy nocleg hotelowy, np. San Marino (331 zł) czy Madryt (436 zł). Oczywiście większość stolic na Zachodzie wymaga większej zasobności portfela, np. Berlin (644 zł), Paryż (928 zł), Londyn (925 zł) lub rekordzista – Dublin (1069 zł).

Oszczędniejszym wyjściem jest wybór kwatery zamiast noclegu. W przypadku Warszawy jest to kosz wysokości średnio 200 zł. To oznacza, że wizyta w tym mieście będzie nieco kosztowniejsza niż nocleg w większości metropolii naszego regionu, choć różnice nie są tak drastyczne. Na tym tle wrażenie kosmicznymi wręcz cenami robią, np. Paryż (883 zł za noc), Amsterdam (894 zł) czy Monako (971 zł).

Z pewnością pobyt w Warszawie nie należy do najtańszych (choć mieści się w średniej europejskiej), jednak stolica Polski jako miejsce bezpieczne, otwarte na turystów i atrakcyjne kulturalnie, bez wątpienia jest dobrym wyborem na przyjemne i interesujące spędzenie kilku majowych dni.Comments


bottom of page