top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Mazobilet

Pojawiła się nowa oferta, upowszechniająca w zamyśle komunikację publiczną w województwie mazowieckim. Władze Mazowsza oraz Warszawy ogłosiły wspólnie inaugurację Mazobiletu. Oferta będzie obowiązywać w każdy weekend od piątku od godz. 19 do poniedziałku do godz. 8. Podróżni, którzy kupią Mazobilet, będą mogli jeździć pociągami Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny BIS”), Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Szybkiej Kolei Miejskiej, oraz autobusami KM na trasie stacja Modlin – Lotnisko Modlin, a także środkami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusami, tramwajami, metrem) w obu strefach biletowych.

- Mazobilet to dla mieszkańców naszego regionu świetna okazja do zwiedzenia Warszawy i Mazowsza. Trwają wakacje, więc przy planowaniu letnich weekendowych podróży warto pomyśleć o zamianie samochodu na bardziej ekologiczny środek transportu – zachęca mieszkańców wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski. Dodatkowo samorządowiec zaapelował do innych miast województwa, aby na przykładzie tego porozumienia aktywnie włączały się w tego typu inicjatywy.Mazobilet to bilet imienny, który będzie można kupić w kasach biletowych Kolei Mazowieckich, biletomatach (od 7 sierpnia), a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej KM oraz przez Internet. Może być zakupiony przez jednego pasażera lub grupę liczącą od 2 do 5 osób (jedna z nich musi wpisać swoje dane na bilecie). Bilet dla jednej osoby będzie kosztować 49 zł, a dla grupy do 5 osób – 99 zł.

Warto korzystać z możliwości tańszych, łączonych przejazdów. Oferta będzie obowiązywała na Mazowszu do 31 października 2023r.

bottom of page