top of page

Międzynarodowy Konkurs Róż w Powsinie


W najbliższą sobotę (19 sierpnia) w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie odbędzie się 4. edycja The Warsaw Rose Trials. Partnerem eventu jest gmina Konstancin-Jeziorna.


Róże to gatunek roślin występujący głównie na półkuli północnej - ich systematyka jest na tyle skomplikowana, że te szlachetne kwiaty doczekały się osobnej, poświęconej im dyscypliny naukowej w ramach botaniki, zwanej rodologią. Szacuje się, że na świecie istnieje blisko 250 gatunków róż.


Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk w Powsinie organizuje czwartą edycję Międzynarodowego Konkursu Róż (The Warsaw Rose Trials). Dlaczego tegoroczna odsłona jest tak interesująca? Dlatego, że w tegorocznej edycji to publiczność oceni, która nowa odmiana róż jest najciekawsza.


Zainteresowani są proszeni do stawienia się 19 sierpnia do ogrodu przy ul. Prawdziwka 2. Uczestnicy zostaną odpowiednio przeszkoleni, a następnie zaprowadzeni na pole testowe, które na co dzień jest niedostępne dla zwiedzających. W tym miejscu znajdują się stare i nowe odmiany róż, które będą podlegać ocenie.


Oprowadzanie odbędzie się w dwóch 40-osobowych turach: o godz. 11.00 i godz. 16.00.

bottom of page