top of page

Miejski sylwester jedynie w Otwocku

Warszawa kolejny już rok nie organizuje miejskiej zabawy sylwestrowej (wcześniej koncert transmitowany w telewizji urządzano na Placu Bankowym). Głównym powodem są poszukiwania oszczędności w miejskim budżecie oraz wyjątkowa atmosfera związana z wojną na Ukrainie, która nie zachęca do hucznego świętowania. Podobnie większość okolicznych miejscowości zrezygnowało z własnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców 31 grudnia – żadne większe koncerty nie będą miały miejsca w Wołominie, Pruszkowie, Piasecznie czy Legionowie. Wyjątkiem będzie w tym roku Otwock.

Dokładnym miejscem wydarzenia będzie Scena Centrum. Start imprezy zaplanowano na 31 grudnia na godz. 21. W programie figurują zabawa przy dźwiękach największych przebojów lat '90, pokazy taneczne, konkurs na najlepszą stylizację i inne konkursy z nagrodami oraz pokaz fajerwerków. Będzie też fotobudka i gorąca herbata dla mieszkańców i gości z innych miejscowości. Koniec imprezy został przewidziany na godz. 1 w nocy.


Dla żądnych dalszego świętowania i wytrwałych, którzy w Nowy Rok znajdą siły na zabawę, ofertę przygotował a z kolei Józefów, który 1 stycznia 2023r. o godzinie 20 zaprasza na koncert swojego mieszkańca – Sławomira, znanego piosenkarza disco polo. Wokalista wystąpi na skwerze im. św. Jana Pawła II.


Niezależnie od wybranej formy spędzania ostatniego dnia roku, warto pożegnać 2022 z radością, pamięcią o dobrych chwilach i przede wszystkim nadzieją, że nadchodzący 2023r. przyniesie wiele szczęścia, spokoju i pokoju.

bottom of page