top of page

Mieszkaniowe oszustwo Rafała Trzaskowskiego


Najważniejsza sprawa to tanie mieszkania na wynajem. Chcemy, żeby Warszawa, samo miasto budowało 1500 mieszkań rocznie na tańszy wynajem – dumnie zadeklarował w kampanii samorządowej Rafał Trzaskowski, wówczas jeszcze kandydat na urząd Prezydenta m.st. Warszawy. Polityk PO roztaczał wizje atrakcyjnych inwestycji dla młodych w ramach budowy mieszkań komunalnych i należących do Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Od deklaracji mijają cztery lata, zatem czas już na weryfikację. Wielkie oburzenie wywołała w kwietniu 2022r. konferencja prasowa aktywistów stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz partii Razem, podczas której przedstawili dramatyczną statystykę: do wiosny bieżącego roku władze Warszawy wybudowały łącznie… 829 mieszkań!

Po kilku miesiącach od tej bulwersującej informacji jako redakcja Mazowieści.pl postanowiliśmy zweryfikować postęp rządzącej ekipy w realizacji przedwyborczej obietnicy wiceprzewodniczącego PO.

Uzyskaliśmy od Biura Polityki Lokalnej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oficjalną informację, iż w latach 2018-2021 „udało się przygotować do zasiedlenia 830 mieszkań w inwestycjach budowy mieszkań komunalnych i inwestycjach mieszkaniowych TBS”.

Przypomnijmy, Rafał Trzaskowski obiecywał 1500 tanich mieszkań rocznie a przez cztery lata swoich rządów w stolicy oddał łącznie 830 lokali, w znacznej mierze rozpoczętych w poprzednich latach!

Ten sam Rafał Trzaskowski w kampanii prezydenckiej 2020r. krytykował rządowy program Mieszkanie Plus i buńczucznie recenzował rządzących: „Ci wszyscy, którzy mówią o rodzinie, próbują nas uczyć jak rodzina powinna wyglądać, powinni się przede wszystkim skupić na tym, żeby zapewnić dobre warunki do rozwoju. Własne mieszkanie to jeden z podstawowych warunków”.

Być może obawa przed rozliczeniami niespełnionych obietnic wyborczych jak choćby zapowiedzi 1500 tanich mieszkań dla młodych rocznie, są przyczyną rozważania przez prezydenta Warszawy zakończenia swej kadencji przed terminem i startu do Sejmu w wyborach parlamentarnych 2023.

Tak czy inaczej, obiecanych mieszkań nie ma a Rafał Trzaskowski nie przedstawia żadnej kompleksowej oferty dla młodych warszawiaków, którzy chcieliby założyć rodzinę i bezpiecznie zadbać o własne utrzymanie w stolicy.

bottom of page