top of page
  • OK

Mocny głos Piotra Mazurka (PiS) w obronie Warszawiaków

Na trwającej sesji Rady m. st. Warszawy, której przedmiotem jest debata nad wnioskiem o udzielenie Rafałowi Trzaskowskiemu absolutorium oraz wotum zaufania, radni podejmują wiele istotnych tematów. W zdecydowany sposób w obronie normalnych Warszawiaków przed wadliwą polityką komunikacyjną ratusza wystąpił radny Piotr Mazurek (PiS).


Radny przywitał wszystkich i przy tej okazji skierował również pozdrowienia dla nieobecnego Rafała Trzaskowskiego. Na problem nieobecności prezydenta na najważniejszej dla niego sesji w całym roku zwracali uwagę również poprzedni mówcy. To sytuacja o tyle kuriozalna, że prezydent miasta zaapelował do radnych o rzeczowa i konkretną dyskusję, w której jednak nie zdecydował się wziąć udziału, gdyż opuścił salę obrad.


- Postrzegacie problemy Warszawy, nie przez pryzmat mieszkańców, czyli ludzi w różnym wieku, ludzi którzy płacą tu podatki. Postrzegacie Warszawę jako wąską przestrzeń pomiędzy Placem Unii Lubelskiej, a Muranowem - czyli miejsc, gdzie są miejscy aktywiści, gdzie są osoby, które przyjechały tu na studia, pobawić się, pojeździć na rowerze czy hulajnodze. Postrzegacie problemy miasta przez pryzmat tej wąskie grupy ponieważ jest ona nad reprezentowana w gremiach partycypacyjnych. To nie są jedyni mieszkańcy, a cała polityka komunikacyjna jest tworzona dla tej grupy - wskazał radny Piotr Mazurek.


W dalszej części wystąpienia radny poddał krytyce politykę komunikacyjną ratusza oraz sposób realizowania inwestycji drogowych. Zwrócił uwagę, że polityka zwężania ulic, rugowania samochodów powoduje ogromne korki, w których stoją nie tylko kierowcy samochodów, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej.


- Rozkopujecie Państwo ulice w sposób nieprzemyślany, rozkopujecie całe duże obszary, a prace nie są prowadzone miesiącami. Zakorkowaliście drogę na Mokotów i na Wilanów, a nie jest to proporcjonalne do prowadzonych prac. To samo widzieliśmy na Woli i w wielu miejscach. To teoretycznie jest uzasadnione, bo ma powstać tramwaj na Wilanów, ale sposób prowadzenia tej inwestycji utrudnia normalnym ludziom poruszanie się po mieście. Świętokrzyska, Aleja Jana Pawła II, Aleja Niepodległości – są zupełnie nieprzejezdne - kontynuował Piotr Mazurek.


Radny wypomniał Koalicji Obywatelskiej, że ignorowała problemy osób z niepełnosprawnościami, aż 13 razy odrzucając wnioski o debatę w tej sprawie.


- Nie rozumiecie, że nie każdy wsiądzie na rower czy hulajnogę, aby pokonać korek. Są osoby starsze i chore i musza dojechać do lekarza. Ludzie muszą rozwodzić dzieci do szkoły, a później dojechać do pracy, w różnych dzielnicach. Autobusem się nie da dojechać, autobusy też stoją w korkach. W tym czasie piesi na chodnikach mają problem z hulajnogami. Ignorujecie ten problem, o którym mówią też lekarze chirurdzy. Hulajnogi są często wykorzystywane przez osoby pod wpływem alkoholu. Trwa budowa wątpliwej inwestycji -Kładki pieszo-rowerowej, ale czy tam też osoby poruszające się pieszo będą musiały się rozglądać czy ktoś w nich nie wjedzie na hulajnodze? Straż miejska się nie zajmuje problemami pieszych, ignoruje łamanie prawa przez rowerzystów i osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych - podsumował radny Piotr Mazurek z kluby Prawa i Sprawiedliwości.


Kolejny z mówców, radny Paweł Lech z Koalicji Obywatelskiej zaatakował Piotra Mazurka wskazując, że likwidowanie miejsc parkingowych to dobry kierunek. Argumentował zasadność likwidacji miejsc parkingowych zmniejszeniem wypadków na drogach. Zwężanie ulic określił jako "uspokojenie ruchu".bottom of page