top of page

Na początku była… cebula


3 września na sochaczewskich bulwarach już po raz drugi odbędzie się interesujące "święto" - to festiwal całkowicie poświęcony cebuli. W programie: koncerty, warsztaty, degustacje i pokazy.


Cebula jest, bez wątpienia, jednym z najzdrowszych warzyw mimo, że może również doprowadzić do łez. Obecnie znane są jej właściwości bakteriobójcze i dezynfekcyjne.


Dlaczego festiwal cebuli odbędzie się właśnie w Sochaczewie? Wszystko za sprawą pewnego słynnego ogrodnika - Władysława Szepitowskiego – który przed wojną wyhodował nową odmianę cebuli zwaną „szepietówką” bądź cebulą sochaczewską. A, że każdy powód jest dobry, aby zadbać o zdrowie, warto zainteresować się dobroczynnymi właściwościami tego warzywa i dowiedzieć się czegoś więcej o cebulowych potrawach.


Podczas festiwalu, oprócz licznych atrakcji jarmarkowych, będzie można również zasięgnąć porad specjalistów w zakresie zdrowego żywienia. Ponadto na uczestników czeka wszystko, co w jakikolwiek sposób może być związane z tematyką cebuli - uprawa sochaczewskiej cebuli dawniej i dziś, gotowanie na żywo (potraw na bazie bądź z dodatkiem cebuli), wierszem o atutach cebuli, zabawy dla dzieci "Cebulkowy Team", degustacja potraw cebulowych i koncerty.


Końcówka festiwalu zdecydowanie nie będzie łzawa i odbędzie się pod hasłem - "Nie czas na łzy". Więcej na facebookowym profilu Miasta Sochaczew.

bottom of page