top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Nadzwyczajna sesja Rady Pragi-Południe

We wtorek 18 lipca 2023r. lokalni radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Dzielnicy Pragi-Południe. Podobny wniosek złożył również dzień później burmistrz Tomasz Kucharski. W zaproponowanym porządku obrad miałaby znaleźć się m.in. informacja burmistrza Pragi-Południe na temat akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w urzędzie dzielnicy Praga Południe 11 lipca 2023 roku.

Opozycyjni radni PiS chcieliby szczególnie dowiedzieć się, jakie motywacje kierowały burmistrzem, gdy podczas sesji rady dzielnicy w grudniu 2018r. rekomendował zatrzymanego obecnie Adama C. na funkcję swojego zastępcy. Wiadomo, że Adam C. jest partyjnym kolegą Tomasza Kucharskiego, obaj aktywnie działają w Platformie Obywatelskiej, jednak burmistrz nie przedstawił przekonywających argumentów za zatrudnieniem na ważnym lokalnie stanowisku akurat Adama C. Radni chcą również wiedzieć, jaki był tryb zatrudnienia w urzędzie dzielnicy naczelnika wydziału architektury i budownictwa. Żądają też informacji na temat decyzji administracyjnych wydawanych przez zatrzymanego wiceburmistrza, planów wobec zatrzymanych osób oraz planowanych działań kontrolnych w urzędzie dzielnicowym.Warto przypomnieć, że 11 lipca 2023r. funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali Adama C. (wiceburmistrza Pragi-Południe) oraz Jacka G. (naczelnika wydziału architektury i budownictwa w urzędzie dzielnicy Praga-Południe). Zatrzymano również dwóch przedsiębiorców. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. korupcji czynnej i biernej, podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz wystawienia i użycia nierzetelnej faktury. Decyzją sądu zastępca burmistrza trafił do aresztu na dwa miesiące, natomiast jeden z przedsiębiorców na miesiąc.

Sytuacja polityczna na Pradze Południe, gdzie od wielu lat rządzi Platforma Obywatelska, staje się z dnia na dzień coraz bardziej gorąca.

bottom of page