top of page

Nie żyje Bronisław Surmiak. Aktor miał 89 lat


Teatr Kwadrat podał informację o śmierci Bronisława Surmiaka. Był znany z wielu seriali, m.in. z „Lokatorów” czy „Polskich Dróg”.


Był aktorem filmowym i teatralnym. Widzowie znają go głównie z udziału w licznych, polskich serialach. Z Teatrem Kwadrat był związany od 1986 roku:


"Odszedł Bronisław Surmiak, aktor Teatru Kwadrat w latach 1986-2000. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat. Wcześniej należał do zespołów Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego, Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Teatru Ziemi Mazowieckiej, Teatru Popularnego, Teatru Rozmaitości czy Teatru na Woli" (źródło: Facebook, Teatr Kwadrat)


Aktor urodził się 16 sierpnia 1933 roku i w wieku 25 lat ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Potem był związany z wieloma teatrami - również pozawarszawskimi. Grał także „na ekranie” - widzowie kojarzą go m.in. z serialu "Lokatorzy", "Dyrektorzy", "Graczykowie" czy "Kuchnia Polska".

bottom of page