top of page

Niedługo otwarcie lotniska w Radomiu

Prawdopodobnie późną wiosną bieżącego roku nastąpi otwarcie lotniska Warszawa-Radom.- To nie jest lotnisko, które wszyscy pamiętają sprzed kilku lat – to zupełnie inny port z nowoczesną infrastrukturą dopasowaną do potrzeb pasażerów i linii lotniczych - stwierdziła Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL).


Polskie Linie Lotnicze LOT, będące obecnie jedynym przewoźnikiem regularnym na lotnisku Warszawa-Radom, planują, że pierwsze rejsy z południa Mazowsza odbędą się pod koniec kwietnia. Gdzie będą mogli się udać podróżni, startujący z Radomia?


- Mamy zgłoszone następujące kierunki regularne: Kopenhaga, Paryż, Preweza, Rzym, Tirana i czarterowe: Antalya, Burgas, Dżerba, Majorka, Monastyr, Taba, Warna – poinformowała Anna Dermont.


Narodowy przewoźnik sprzedaje bilety na rejsy do Kopenhagi, Paryża i Rzymu, które zostaną zainaugurowane 28 kwietnia. Połączenie do Tirany ma wystartować 11 czerwca, a do Prewezy 16 czerwca.


- Nowe kierunki, czy rejsy będą się pojawiać, zwłaszcza, że w przypadku rejsów czarterowych elastyczność jest znacznie większa, a linie niskokosztowe potrzebują około 3 miesięcy, aby uruchomić połączenie – dodała rzecznik, wskazując, żę jeśli chodzi o przewoźników czarterowych, będą wykonywać rejsy dla biur: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, GTS, Itaka, Nekera, Rego-Bis, Sun&Fun, TUI.


Plan na pierwszy, niepełny rok funkcjonowania lotniska, zakłada obsłużenie około 200 tysięcy pasażerów.

bottom of page