top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Nowe 1500 miejsc pracy na Mazowszu

W 2018r. Sejm RP uchwalił ważną ustawę dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce – niemal cały obszar naszego kraju został objęty specjalną strefą ekonomiczną, oferując przedstawicielom biznesu znaczne ulgi oraz usprawnienie procesów biurokratycznych. Duża część województwa mazowieckiego należy formalnie do Łódzkiej Strefy Ekonomicznej z siedzibą w Ozorkowie. Umożliwiło to na przestrzeni ostatnich kilku lat dokonać skoku gospodarczego w wielu powiatach.Od 2018r. wydano 47 decyzji o wartości 3,6 mld zł. Dzięki temu powstanie ok. 1,5 tysiąca nowych miejsc pracy, a utrzymanych zostanie ok. 3 tysiące miejsc pracy.

- Polska Strefa Inwestycji wspiera przedsiębiorców w takich miejscach jak Mszczonów w powiecie żyrardowskim, czy Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim, jak również w kilku gminach z powiatu wołomińskiego. To najlepszy dowód na to, że efektywnie docieramy w każdy zakątek Polski, by wspierać przedsiębiorców – poinformował na konferencji prasowej w poniedziałek 28 sierpnia 2023r. wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński.

Głównym założeniem umocnienia specjalnych stref inwestycyjnych było wspieranie polskiego kapitału, w szczególności małych i średnich firm.

- Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w sumie 33 decyzje, natomiast dla dużych przedsiębiorstw tych decyzji było 14. Co równie istotne przedsiębiorcy inwestujący z pomocą łódzkiej strefy na Mazowszu mają polski kapitał. Niemal 75 procent decyzji o wsparciu było wydanych dla przedsiębiorców z polskim i większościowym polskim kapitałem – podsumował poseł Piotr Uściński.

bottom of page