top of page

Nowe boisko piłkarskie dla RKS Okęcie


Wspaniała wiadomość z warszawskiej dzielnicy Włochy. Szkółka RKS Okęcie Warszawa zyska nowe, pełnowymiarowe boisko z systemem nawadniania. Pozwoli to na stworzenie świetnych warunków treningowych dla zdolnej młodzieży i pozytywnie wpłynie na jakość gry podopiecznych warszawskiego klubu.

Prezes RKS Okęcia Stanisław Gajlewicz od przeszło dwóch lat usilnie zabiegał o wsparcie niezbędnej dla sportowo aktywnych dzieci inwestycji. Dopiero Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego okazał się instytucją, która z wielką satysfakcją przekazała środki na ważny społecznie cel.


Zaangażowany w pomoc klubowi RKS Okęcie Warszawa pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, komentując tę decyzję, z radością stwierdził, że ma nadzieję, iż już niedługo obiekt „będzie służył rozwojowi młodzieży i integracji lokalnej społeczności”. Minister Piotr Mazurek przypomniał również, iż w ramach programów Komitetu ds. Pożytku Publicznego rząd przeznaczył już łącznie ponad 800 mln zł na różne inicjatywy wspierające działalność społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych.

Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć, iż brak dotychczasowy brak środków nie stanowił jedynego problemu, przed którym stoi społeczność klubu RKS Okęcie. Niestety życzliwości nie okazują jej władze miasta. Na wiosnę bieżącego roku Warszawa częściowo wypowiedziała Robotniczemu Klubowi Sportowemu „Okęcie” prawo użytkowania gruntów przy ul. Radarowej 1. Prezes klubu Stanisław Gajlewicz ocenia ze smutkiem, że „odcięcie klubu od przychodów z wynajmu terenu oznacza jego likwidację, ponieważ „dziura” jaka pojawi się w budżecie będzie nie do załatania”. Jako lider sportowej wspólnoty klubowej jest otwarty na dialog z władzami stolicy i obiecuje, że będzie walczył o przetrwanie RKS Okęcie.

bottom of page