top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Nowe liceum w Wołominie

27 kwietnia 2023r. Rada Powiatu Wołomińskiego przyjęła uchwałę ws. utworzenia nowej szkoły średniej w stolicy powiatu. Od nowego roku szkolnego w Wołominie będzie działało Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi z siedzibą przy ul. Legionów 85.

Szkoła będzie posiadała dwa specyficzne rodzaje klas. Z jednej strony sportowe, w których młodzież będzie mogła rozwijać swe umiejętności i pasje sportowe, zwłaszcza w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, tenis stołowy, siatkówka, czy koszykówka. Z drugiej zaś klasy integracyjne (do 20 osób w jednym oddziale szkolnym, w tym d 3 do 5 uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną).

Z postulatem powstania tego typu liceum rodzice z powiatu wołomińskiego występowali już od pewnego czasu – w tym roku budżetowym, dzięki ogólnej dobrej sytuacji finansowej samorządów, udało się znaleźć środki i już za kilka miesięcy placówka rozpocznie swoją działalność.bottom of page