top of page

Nowe mieszkania w Budownictwie Społecznym w Sierpcu

Zaktualizowano: 29 mar

Podczas uroczystości w środę 22 marca 2023r. nastąpiło przekazanie miastu Sierpc promesy na ponad 1,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Dzięki tym środkom lokalna Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (jedna z 30 takich spółek, które już funkcjonują w 350 gminach w naszym kraju) będzie mogła zbudować 42 mieszkania społeczne.

Kluczową zaletą programu jest fakt, że beneficjentami będą osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale są w stanie regularnie spłacać czynsz (niższy niż na rynku komercyjnym). po 20 latach płacenia czynszu będą mogli przejąć mieszkania na własność.

- Każda z gmin, wchodząc do programu, otrzymuje na wejście 3 mln zł i może wejść do spółki bez zabezpieczenia własnych środków. Rządowe budownictwo społeczne nie obciąża budżetu gminy – opowiedział prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban.

Budownictwo społeczne to szansa na rozwój Sierpca, jak również poprawę komfortu mieszkańców miasta i okolic. Przyznaje to burmistrz Jarosław Perzyński.

- Wsparcie w zakresie kilkudziesięciu procent inwestycji ze strony KZNu i rządu będzie dla nas istotne i pozwoli zrealizować projekt – dodał samorządowiec.


Budowa mieszkań przy ul. Dworcowej w Sierpcu rozpocznie się w 2024r.

bottom of page