top of page

Nowe punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Mieszkańcy Woli i Bielan mogą się cieszyć, że w ich dzielnicach pojawiły się nowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i). Dla niewtajemniczonych, to miejsca, gdzie można bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć się odpadów. Szczególnie takich, które nie mieszczą się w altanach. 
Gdzie szukać nowych PSZOK-ów? Znajdują się one przy ul. Tatarskiej 2/4 na Woli oraz przy ul. Kampinoskiej 1 na Bielanach, na terenie baz MPO. Są one otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 09:00 - 17:00. Oba punkty obsługiwać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. 


W nowych lokalizacjach zapewniono również miejsce na organizację wydarzeń promujących postawy ekologiczne. Podczas specjalnych akcji organizowanych w PSZOK-ach mieszkańcy poznają m.in. zasady właściwego postępowania z odpadami.m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia.


Zwiększamy liczbę PSZOK-ów w Warszawie. Zagęszczamy ich sieć, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do rozwiązań, dzięki którym mogą pozbyć się odpadów we właściwy sposób. Duże udogodnienie stanowi PSZOK na Woli, blisko centrum miasta, w którym odbędzie się kolejna akcja „Ekopoukładani”. Podczas tego edukacyjnego wydarzenia mieszkańcy otrzymają sadzonki za elektroodpady – mówi Agnieszka Jakubowska, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami.


Warto pamiętać, że poza punktami przy ul. Tatarskiej i Kampinoskiej warszawiacy mają do dyspozycji jeszcze dwa inne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Zawodzie 1 w Wilanowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce.


Skorzystaliście już z takiego punktu?


bottom of page