top of page

Nowy dom kultury w powiecie ciechanowskim


W Regiminie powstanie długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja - Centrum Kultury i Sportu. Pierwszy etap realizacji to koszt 10 mln zł.


Jak donosi portal CiechanówInaczej.pl 24 lipca gmina podpisała umowę z wykonawcą pierwszego etapu inwestycji. Jest nim firma REMBUD z Przasnysza, która ma zrealizować budowę w formule "zaprojektuj i wybuduj".


Ze względu na wysokie koszty budowa będzie realizowana etapami – pierwszy etap to wybudowanie Centrum Kultury i Sportu, w skład którego wejdzie m.in. scena, widownia, sale tematyczne etc. Przy budynku stanie plenerowa scena muzyczna. Drugi etap to budowa Gminnej Biblioteki Publicznej, natomiast w trzecim etapie powstanie łącznik pomiędzy Centrum Kultury i Sportu z Biblioteką.


Jakiś czas temu portal tvp3 Warszawa informował, że mieszkańcy gminy Regimin uskarżają się na brak tego rodzaju obiektu, który pozwoliłby napędzić infrastrukturę i zapewnić zajęcia dzieciom i młodzieży.


Inwestycja ma być gotowa za trzy lata – warto podkreślić, że gmina otrzymała na ten cel ponad 9 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

bottom of page