top of page

Obietnice Rafała Trzaskowskiego dla Śródmieścia i Ochoty – zrealizowane?

Zaktualizowano: 29 mar 2023

W poniedziałek 27 marca 2023r. radni PiS ze Śródmieścia i Ochoty wyliczyli, że prezydent Warszawy nie spełnił 50 obietnic, złożonych warszawiakom w 2018r.- Są to propozycje zarówno dotyczącego całego miasta, jak i poszczególnych dzielnic. Te osoby, które głosowały na Rafała Trzaskowskiego, dzisiaj wiedzą, że jest to gospodarz niewiarygodny, że jest to gospodarz, który rzuca na wiatr swoje obietnice, swoje propozycje, a nic dalej z tego nie wynika albo jest realizowane w najmniejszym stopniu. Dlatego chcemy mieszkańcom Warszawy wskazać te punkty, o których kilka lat temu prezydent Trzaskowski mówił, że zrealizuje w swojej pierwszej kadencji, która właśnie upływa, a które nie zostały zrealizowane – powiedział radny Filip Frąckowiak.


Kluczowym blamażem prezydentury Rafała Trzaskowskiego, według samorządowców opozycyjnych, jest niedotrzymanie obietnicy budowy obwodnicy Śródmieścia.


Radni wskazywali na niewielkie rezultaty szumnie ogłaszanej akcji zazieleniania miasta. Natomiast radny Śródmieścia Krystian Suchecki zaznaczył, że mieszkańcy Śródmieścia borykają się z problemem braku miejsc parkingowych czy brakiem lepszych lokali komunalnych i socjalnych.


- To były sztandarowe punkty z programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku. Prezydent obiecał podziemne parkingi pod placem Teatralnym, Bankowym i Konstytucji, lecz tych parkingów nie ma – stwierdził działacz PiS. Zwrócił też uwagę na zwiększony ruch samochodów, które muszą stać w korkach, co jest spowodowane rozkopaniem centralnych ulic miasta prowadzących do Śródmieścia. Chodzi m.in od ulice Gagarina, Puławską czy plac Trzech Krzyży.


Krystian Suchecki przypomniał też obietnicę dotyczącą dopłaty do czynszów dla mieszkańców, którzy złożą wniosek o najem lokali komunalnych i socjalnych.

- Ten program w ogóle nie został tknięty przez Rafała Trzaskowskiego. Mieszkańcy nadal czekają i muszą płacić wysokie czynsze w mieszkańcach z wolnego rynku – podsumował radny, wykazując tym samym hipokryzję PO, która dziś podobny postulat zgłasza w odniesieniu do całej Polski.


Przewodniczący rady dzielnicy Ochota Krzysztof Wojciechowski wymienił trzy kluczowe inwestycje na Ochocie, które nie zostały zrealizowane: nowa linia tramwajowa łącząca Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów, podziemny parking (zamiast tego kolejne strefy płatnego parkowania) i rewitalizacja kompleksu Skry.


- Widząc nieudolność Rafała Trzaskowskiego, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział doinwestowanie w ramach rządowego wsparcia, również stadionu Skry - przekazał radny Wojciechowski, dodając, że dzięki temu ta inwestycja wreszcie zostanie zrealizowana.

bottom of page