top of page

Odwołano Sesję Rady Dzielnicy Targówek!

Zaktualizowano: 29 marCo się stało? . O zwołanie nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy wnioskował opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości. "Miały być podejmowane tematy dotyczące wprowadzenia na obszarze dzielnicy tempa 30 i udziału Warszawy w stowarzyszeniu C40" - powiedział PAP Cezary Wąsik, radny Solidarnej Polski.


Posiedzenie rady zostało zwołane na godz. 9. Stawili się wyłącznie radni klubu PiS. Posiedzenie nie odbyło się z powodu absencji rządzącej na warszawskim Targówku Koalicji Obywatelskiej.


Jak podkreśla Radny Wąsik – „Przewodniczący rady Michał Jamiński zwołał dwukrotnie sesje nadzwyczajne, o które wnioskowaliśmy na godz. 9. To jest nie w porządku. Standardowe sesje nigdy nie są zwoływane w takich terminach.”


"Ktoś o czystych intencjach wie, że takie godziny są szczególnie wrażliwe, bo radni mają swoje obowiązki zawodowe. Jak widać, Platforma nie chce rozmawiać na trudne tematy" - dodał.


Zwrócił uwagę, że "radni biorą diety za wykonywanie swoich obowiązków, a nie przychodzą na sesje, aby w ten sposób uniemożliwić obrady". "Jest pewna luka prawna, która sprawia, że mimo nieobecności radnych, a co za tym idzie niemożliwości przeprowadzenia sesji, nie można odebrać części diety tym, którzy nie przyszli" - ocenił. Zapowiedział, że będzie wnioskował w radzie, żeby zmienić interpretację tych przepisów.


PAP próbowała skontaktować się z przewodniczącym rady. Niestety bezskutecznie. Natomiast radny klubu KO Witold Harasim zapytany o powód nieobecności swoich politycznych koleżanek i kolegów odparł: "Ja za klub nie odpowiadam, odpowiadam za siebie. Ja na durne sesje nie będę chodził".

Źródło: PAP

bottom of page