top of page

Oferta wsparcia dla władz Warszawy

W obliczu światowego kryzysu energetycznego, wywołanego przez zbrodnicze działania rosyjskie, państwowe spółki energetyczne działają w trybie wyjątkowego zaangażowania. PGNiG Termika w oficjalnym liście do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zaoferowała pomoc w dystrybucji węgla dla warszawiaków. Spółka złożyła propozycję jeszcze zanim oficjalnie parlament przyjmie ustawę o wsparciu procesu zaopatrywania w węgiel przez samorządy po maksymalnej cenie 1500 zł dla samorządów i 2000 zł dla mieszkańców.

- PGNiG Termika od wielu lat zaopatruje Mieszkańców Stolicy w ciepło systemowe i energię elektryczną, będąc gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Stolicy. Stojąc w obliczu wyzwań kryzysu energetycznego, wywołanego imperialną polityką Federacji Rosyjskiej, której kulminacją jest zbrojna napaść na Ukrainę, staramy się działać na rzecz ochrony i pomocy mieszkańcom Warszawy – tłumaczy spółka w piśmie do włodarza stolicy.


Chcielibyśmy poinformować Pana Prezydenta o gotowości PGNiG TERMIKA SA do podjęcia szeroko rozumianej współpracy, na rzecz dystrybucji węgla. Wyrażamy chęć rozpoczęcia dialogu oraz zaangażowania w dystrybucję paliwa węglowego do odbiorców będących gospodarstwami domowymi. Dysponujemy zarówno terenem, jak i sprzętem, który może być wykorzystany w tej trudnej sytuacji – oferuje państwowe przedsiębiorstwo, które na polecenie wicepremiera Jacka Sasina zwraca się do różnych samorządów z ofertami koordynacji i wsparcia lokalnych działań.


Mimo że zaledwie 4000 gospodarstw w Warszawie ogrzewa swe mieszkania węglem z samodzielnych pieców, Rafał Trzaskowski nie zorganizował jeszcze miejskiego systemu dystrybucji i udostępniania składów węgla. Propozycja PGNiG Termika SA wydaje się zatem z punktu widzenia ratusza wartym rozważenia kołem ratunkowym i szansą na wyjście z twarzą wobec zaniechań władz miasta.

Commentaires


bottom of page