top of page

Pediatria w Łosiach będzie zawieszona

Zaktualizowano: 29 mar 2023Od 1 kwietnia 2023r. oddział pediatrii w szpitalu w Łosicach będzie zawieszony.

Trudne losy oddziału rozpoczęły się z początkiem bieżącego roku. Wówczas dotychczasowy ordynator Andrzej Żaczek poinformował dyrekcję o planowanym przejściu na emeryturę. W związku z tym, że nie udało się znaleźć następcy, trzeba zawiesić działalność oddziału – tak poinformowała dyrektor SP ZOZu Grażyna Podlipniak-Sobczyńska. Warto dodać, że pediatrów brakuje praktycznie w większości szpitali. Lekarze tej specjalizacji wolą pracować w przychodniach, a w szpitalach jedynie pełnić dyżury. Podjęcie pracy jako ordynator wiąże się natomiast z podpisaniem umowy o pracę.


- Po prostu nie ma osoby, która by pracowała w oddziale dziecięcym. Już dłuższy czas poszukuję osób na stanowisko ordynatora, ale jak na razie bezskutecznie. Dwie osoby są, to są kandydaci. Zobaczymy czy podejmą to wyzwanie. Mają mi dać znać w czwartek. Znalazłam tylko kilka osób do dyżurowania – stwierdziła dyrektor placówki.


Oddział wznowi działalność jak tylko zostanie zatrudniony nowy ordynator. Łosicka pediatria liczy 12 łóżek. Pacjenci, którzy do końca marca nie zostaną wypisani, będą przewiezieni do innych szpitali w Siedlcach i Siemiatyczach.

bottom of page