top of page
  • OK

Piłeś? Uważaj! Aż 400 zł za noc na Kolskiej


Kolejna podwyżka: z 343 do 391 złotych wzrośnie opłata za pobyt na izbie wytrzeźwień w Warszawie. Przeciętne koszty pobytu osoby doprowadzonej do wytrzeźwienia i przyjętej do Działu Izba Wytrzeźwień w roku 2022 ukształtowały się na poziomie kwoty 591,10 zł.

W dyskusji merytoryczny głos zabrał tylko Maciej Binkowski – radny PiS:

- Jak wygląda ściągalność tych należnych opłat? To, że na papierze przyjmiemy stawkę taką czy inną, to może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. To pięknie wygląda w budżecie. Jednak to opłaty fikcyjne, nieściągalne. Nie rozumiem czemu miasto trwa przy finansowaniu instytucji, która jest anachronizmem. Samorządy pozbywają się tej instytucji. Dla mnie największym problemem z finansowaniem tego ośrodka jest to, że nie spełnia swojej fundamentalnej funkcji, gdyż nie jest w stanie pomóc osobom z problemami alkoholowymi. Tkwimy w fikcji. Większość osób, które przebywa w izbie to te same osoby.Radny zapytał o łączną kwotę faktur za ostatnie 5 lat i ile realnie z tej kwoty ściągnięto. Zaapelował również do władz miasta o przemyślenie, czy nadal powinna funkcjonować w Warszawie izba wytrzeźwień, która zimą bywa noclegownią, która akceptuje pobyt osób nietrzeźwych.


Niestety te pytania nie spotkały się z odpowiedzią urzędników ratusza obecnych na sesji. „Za” podwyżką głosował Klub Radnych PO. Radni PiS w większości głosowali przeciwko bądź wstrzymali się od głosu.

Kommentare


bottom of page