top of page

Piknik charytatywny dla Wiktorka Zawadzkiego


W wielu miejscach w całej Polsce organizowane są akcje charytatywne, aby pomóc małemu Wiktorkowi. W akcję pomocy włączył się również Węgrów organizując piknik, który odbędzie się 18 czerwca.


Życie Wiktorka i zdrowie serduszka wyceniono na 15 mln zł. W całym kraju odbywają się akcje charytatywne, aby pomóc zrozpaczonym rodzicom nazbierać potrzebną sumę. W akcję zbiórki pieniężnej na rzecz ratującej życie dziecka operacji w klinice w Standford w USA włączyła się również fundacja Siepomaga.


„Życie mojego dziecka zostało wycenione na ponad 15 mln zł! Co czuje rodzic patrząc w pełne nadziei oczy dziecka?….. Klinika w Standford jako jedyna podjęła się leczenia Wiktorka. To była wielka radość, lecz tylko na chwilę, ponieważ zaczęłam zastanawiać się, w jaki sposób uzbieram pieniądze, tak wielką kwotę? Czy zastanawialiście się, co czuje matka chorego dziecka, któremu śmierć zagląda w oczy? Zastanawialiście się, co czuje, gdy widzi jak jej dziecko słabnie, ma problemy z normalnym życiem, a niedługo będzie mieć problem z oddychaniem? Jak znika każdego dnia kawałek po kawałku? Jako mama Wiktorka powiem Wam co czuje taka matka. Strach, że może usnąć i już nigdy się nie obudzi, bezsilność, bo jedyne, co mogę zrobić, to przetrwać to wszystko błagając ludzi o pomoc. Taka matka czasami czuje, że to tylko zły sen ale nie, nie jest to snem to rzeczywistość (…)” – powiedziała mama Wiktorka

(źródło: https://www.radiobiper.info/2023/01/08/licytacje-z-sercem-dla-wiktorka-zawadzkiego/)


Piknik na Rynku Mariackim w Węgrowie na rzecz Wiktorka rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:00. Będzie się działo – oferta piknikowa jest skierowana głównie do najmłodszych uczestników – ale nie tylko.


Organizatorzy zapewniają pokazy makijażu, zabawy i animacje, kręcenie balonów, tatuaże wodne, konkurs piosenki z nagrodami, strefę animacji dla najmłodszych oraz punkt gastronomiczny w postaci grilla.


Atrakcji będzie dużo więcej, a wszystko w pięknym celu – aby uzbierać potrzebną na leczenie sumę. W końcu „kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”.

bottom of page