top of page

Piknik Rodzina 800+ z udziałem premiera Morawieckiego

Zaktualizowano: 20 lip 2023


27 czerwca w Ogrodach KPRM odbył się piknik z udziałem najmłodszych gości, będących adresatami programu Rodzina 800+. Dzieci symbolicznie podpisały projekt ustawy o „800+”, który ma wprowadzić 800 zł miesięcznie (zamiast dotychczasowej stawki 500 zł) dla każdego dziecka od 1 stycznia 2024 roku.


Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - rząd zajął się dziś zmianą ustawy, której celem jest, aby po zmianach każde dziecko otrzymało świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł miesięcznie. Szacuje się, że ze wsparcia w 2024 r. skorzysta blisko 6,7 mln dzieci, a waloryzacja świadczenia powinna znacznie przyczynić się do wyeliminowania skrajnego ubóstwa wśród polskich rodzin.


"Jest to jeden z piękniejszych momentów w pracach Rady Ministrów, kiedy możemy dyskutować tak jak dzisiaj o programie 500+, który za chwilę staje się programem 800+ – podkreślił premier Mateusz Morawiecki – Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cały ten wielki program jest programem podnoszenia szacunku wobec rodzin, zwiększenia szans dla wszystkich naszych dzieci tak, żeby mogły sobie pozwolić na zajęcia pozalekcyjne, na dodatkowe lekcje tańca, muzyki, zajęcia sportowe, na wyjazd na wakacje."


Wprowadzenie świadczenia 500+ na każde dziecko i zwiększenie go na 800+ to nie jedyne wsparcie zagwarantowane polskim rodzinom przez rząd. Wśród wdrożonych projektów znajdują się także, m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Program Mama 4+ i Program Dobry Start.Commentaires


bottom of page