top of page

Piknik u Księżnej Ogińskiej w Siedlcach


24 czerwca (sobota) w Siedlcach odbędzie się uroczyste otwarcie Parku Miejskiego Aleksandria. W programie: piknik u księżnej.


Księżna Ogińska, a właściwie Józefa Aleksandra z książąt Czartoryskich, to magnatka, która bardzo przyczyniła się do rozwoju miasta Siedlce. Dama krzyża orderowego Zakonu Maltańskiego i dama Krzyża Gwiaździstego odziedziczyła Siedlce po śmierci ojca w 1775 r. i tutaj zmarła (1798). Pochowano ją w kaplicy pw. św. Krzyża.


W ramach pikniku przewidziano szereg atrakcji: koncert muzyki polskiej w wykonaniu Joanny Różewskiej (fortepian) i Orkiestry Kameralnej Aleksandria pod dyrekcją Szymona Teleckiego, inscenizacja taneczna „Z wizytą u Księżnej Aleksandry” i wystawa fotografii archiwalnych ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach pt. „Historyczny spacer po parkowych alejach”.


O godz. 15:00 w budynku Ogródka Jordanowskiego odbędzie się prelekcja Piotra Ługowskiego pt. „Aleksandria – sentymentalny Park Aleksandry Ogińskiej na przestrzeni dziejów”. Na scenie wystąpią również: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz, Pan Sprężynka, Clown ReSorek i Teatr Scena Kalejdoskop z Krakowa.


W programie również atrakcje dla dzieci.


Comments


bottom of page