top of page

Plantacja konopi pod Warszawą


Służby na terenie lesznowskiej gminy zatrzymały mężczyznę, który założył sobie przydomową uprawę konopi celem uzyskania marihuany. Wobec 37-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Klimat się ociepla, a pomysły na uprawę roślin w ogródkach bywają coraz ciekawsze – niektórzy raczą się „domowymi” arbuzami, inni preferują gatunki bardziej typowe dla naszego klimatu.


Na nietuzinkowy pomysł wpadł również poszukiwany przed sąd mieszkaniec gminy Leszno, który postanowił wyhodować sobie marihuanę na własny użytek. Policja z Leszna i Kampinosu podczas wspólnej służby ustaliła miejsce pobytu 37-latka i udała się na teren posesji.


Na miejscu znaleziono susz roślinny oraz tzw. namiot do uprawy marihuany, w którym suszyły się ścięte krzewy konopi. Ponadto na terenie posesji odkryto 18 krzewów konopi.


Właścicielowi „plantacji” postawiono zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy krzewów konopi, która mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Kommentare


bottom of page