top of page

Płatne parkowanie w weekendy?

Zarząd Dróg Miejskich w stolicy zaproponował, by w wybranych częściach miasta parkowanie było płatne również w weekendy.

- W zeszłym roku przeanalizowaliśmy pod tym kątem Śródmieście – ogłosił rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Każdy, kto bywa w weekend w okolicach, czy to Starego Miasta, czy na przykład parku fontann, wie, że zaparkowanie tam jest bardzo trudne, choć w dni powszednie, kiedy obowiązują opłaty postojowe, jest to dużo łatwiejsze. Rozciągnięcie opłat na sobotę i niedzielę powinno przynieść pozytywny efekt, jeśli chodzi o dostępność miejsc postojowych mniej więcej taki jak właśnie w dni robocze – argumentuje przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich.

Drogowcy przesłali swoje propozycje do ratusza, licząc, że zorientowane na ograniczanie ruchu samochodowego władze miasta, spojrzą na projekt przychylnym okiem.


Zaproponowany zakres płatnego parkowania w soboty i niedziele obejmuje obszar na zachód od Wisły ograniczony ulicami Słonimskiego, Andersa, aleją „Solidarności”, Towarową, Koszykową, aleją Niepodległości, Łazienkowską, Alejami Ujazdowskimi, Książęcą i Ludną.

Postulaty Zarządu Dróg Miejskich trafią pod obrady Rady Warszawy, która zdecyduje o losie pomysłu na płatne, weekendowe parkowanie w centrum miasta.

bottom of page