top of page

Pomoc małej Lence – 14 maja startuje Mokotowski Bieg SGH


„Do pomocy, gotowi… START!” – to już X edycja charytatywnego, studenckiego biegu w Polsce. Bieg ruszy 14 maja o godzinie 10.00. Zapisy jeszcze do najbliższego piątku.


Są historie, które chwytają za serce. A – jak stwierdził Arystoteles – „człowiek jest istotą społeczną”, co oznacza nie tylko, że potrzebuje do życia innych istot ludzkich, ale również – że nosi w sobie mniejsze lub większe pokłady empatii.

Takie pokłady wyzwala niewątpliwie historia trzyletniej Lenki – która, mimo swojego młodego wieku boryka się z tak ciężką chorobą nowotworową. W sierpniu wykryto u niej guza, który znajduje się w móżdżku z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego. Lenka od początku uczy się raczkować i wykonywać wszelkie podstawowe czynności, które potrafi zwykle kilkumiesięczne dziecko.


Czeka ją kolejny cykl chemioterapii – do tej pory przyjęła ich już sześć. W perspektywie ma bardzo drogie leczenie za granicą – chemioterapia w Rzymie lub immunoterapia w Niemczech. Meta zależy od efektów leczenia…


„Do mety” dla Lenki tym razem pobiegną również ci, którzy zechcą wspomóc finansowo jej leczenie. Jak czytamy na stronie facebookowego wydarzenia: „Cena pakietu startowego biegu na 1 kilometr będzie stała i będzie wynosić 30 zł w każdej puli sprzedaży.”


Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zakupić bilet ze strony: https://bieg.samorzadsgh.pl/zgloszenia


Możliwość zakupienia pakietów na Bieg na 5 oraz 10 kilometrów została podzielona na TRZY PULE:


Pula (39 zł)

100 pakietów na bieg na 5 km

100 pakietów na bieg na 10 km


Pula (45 zł)

150 pakietów na bieg na 5 km

150 pakietów na bieg na 10 km


Pula (49 zł)

do wyczerpania zapasów


W tym roku nie obowiązują tradycyjne koszulki – niemniej chętni, którzy chcą zostawić sobie taką pamiątkę – mogą je zakupić.

Poniżej załączamy link do wydarzenia:

Mokotowski Bieg SGH 2023 (facebook.com)

bottom of page