top of page

Potańcówki na Ursynowie


Wracają ponownie i będą odbywać się w plenerze przez cały sezon letni w każdą sobotę. Organizatorzy zapraszają do śledzenia strony na fb – w razie niesprzyjających warunków pogodowych wydarzenie zostanie odwołane.


Szczyt popularności potańcówek w Polsce przypadał na lata 20-ste. XX wieku – wówczas chodzono na nie co tydzień. W przypadku pań obowiązkowa przed wyjściem była wizyta u modystki. Tańczono foxtroty, walce, tanga i tańce ludowe - nie brakowało ducha kabaretu, a w czasie wojny - żołnierskiego humoru i przytupu.


Tradycja potańcówek przetrwała najburzliwsze czasy współczesnej polskiej historii – od II wojny światowej, poprzez PRL – zmieniało się jedynie nieco jej oblicze.


Współcześnie potańcówki nawiązują do dawnych tradycji – nie przyciągają już może takich tłumów jak kiedyś, ale nadal wspaniale przydają uroku i kolorytu warszawskim plenerom.


Potańcówki na Ursynowie odbędą się w tym roku pięciokrotnie – pierwsze spotkania miało miejsce 24 czerwca. Pozostałe spotkania będą odbywać się w godzinach 17.00 – 21.30. kolejno: 8 lipca w Parku Przy Bażantarni (obok Orlika), 22 lipca przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, 19 sierpnia po raz pierwszy na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a sezon zakończy się 2 września w Sadku Natolińskim.

bottom of page