top of page

Potężna inwestycja w Otwocku


W Otwocku powstanie super nowoczesny kompleks basenowy - 26 kwietnia odbyło się oficjalne podpisanie umowy. Całość ma być gotowa do końca 2025 roku.


Kompleks basenowy to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, której nie udało się zrealizować na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat – przez długi czas trwały rozmowy oraz zbierano na ten cel cegiełki, ale koszty najwyraźniej przerosły dobre chęci. 26 kwietnia w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza finalnie podpisano umowę z firmą Arcus Technologie, która w sąsiedztwie stadionu przy ul. Karczewskiej zrealizuje budowę.


Obiekt ma zapewnić wiele atrakcji sportowych, rekreacyjnych i z zakresu odnowy biologicznej. Część sportowa będzie zbudowana zgodnie z wymaganiami Światowej Federacji Pływackiej, umożliwiając zawody i treningi pływackie na wysokim poziomie.


Wewnątrz i na zewnątrz budynku będzie się mieściła część rekreacyjna, która, oprócz basenu, będzie wyposażona w rwącą rzekę, grotę sztucznej fali, bicze wodne, leżanki i ławki z hydromasażem oraz dwa 10-osobowe baseny jacuzzi. Na zewnątrz zaprojektowano basen o powierzchni 100 m2, lustra wody z parasolem wodnym, masażem podwodnym, leżankami i ławkami z hydromasażem oraz taras o powierzchni ponad 220 m2 z leżakami.


Przewidziano również strefę dla najmłodszych o powierzchni blisko 250 m2 oraz saunarium. Ponadto - wzorem innych, dużych parków wodnych - na terenie kompleksu użytkownicy odczują klimaty tropików - w holach i hali basenowej znajdą się nasadzenia z roślin tropikalnych.


Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie. Koszt całej inwestycji to, bagatela, 108 mln zł, z czego blisko 78 mln zł to dofinansowanie pochodzące odpowiednio z programu: Polski Ład, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe 38 mln. to kredyt miasta.

bottom of page